Japonský rychlý člun

Asi před pěti lety jsem si  koupil trup na lodičku,kterou nakreslil Ivan Hořejší podle podkladů z Internetu.

Trup se mi líbil a nebyl drahý-ostatně nebyl kvůli ne zcela vytvrdlé pryskyřici dokonalý a já jsem s ním měl stejně svoje plány a počítal jsem s tím,že si ho v budoucnosti upravím.

K dokončení lodi jsem se dokopal až po dlouhé době-mezitím Ivan vyhrál v Sankt Peterburku mistrovství světa se svým See Kadettem a to byl silný impuls pro to,abych lodičku dokončil.

Jenže co by to mělo být-když trup byl asi metr dlouhý, hodně štíhlý,a navíc měl dopředu ubíhající  kloun a to zrovna tenkrát neodpovídalo mým představám.

Kloun jsem tedy uřízl,ubíhající příď vypodložil kouskem trojůhelníkové překližky a celek přelaminoval fáčovinou v Epoxy,můj oblíbený způsob stavby,takže po vybroušení vznikl normálně vypadající trup moderní lodi.

Před časem jsem si v Glovně koupil polský Modelarz s plánky na nějaký Japonský služební člun z velkých lodí-ten se mi docela zlíbil a lodičku jsem nazval Kirishima podle japonského obrněnce Kirishima-Standa Jíša dodal nápisy v japonštině,nevím sice co je tam napsáno,ale možnost,že potkám nějakého japonsky mluvícího človíčka je docela malá a tak bylo rozhodnuto.

Vzhledem k časté nelibosti rozhodčích nad mými konstrukcemi jsem se tentokrát hodně snažil aby se loď podobala předloze,takže jsem učinil jediný ústupek potřebám parního člunu-na přídi jsem vyřízl palubu v místě palubního průvleku do místnosti posádky a tudy se vkládá bombička s plynem-jinak to opravdu nešlo.

Strojovna byla tedy na místě pod nástavbičkou-docela malý prostor jsem vyplnil vším potřebným-šoupátkový strojek 2x10 mm,kotlík na 260 ccm vody a hořák z keramiky na kamínka Pohoda-k tomu válcový tank na plyn od firmy Cheddar,takže jsem mohl začít zkoušet.

Začaly potíže-jako vždy.

Kotel byl sice malý,aby se tam vůbec vešel,ale byl to měděný válec s průchozími trubičkami a s dalšími pod tělesem kotle pro zvýšení účinnosti,s vodou to vážilo kilo,jenže musel být nad hořákem,takže bylo nutno loď dovážit olovem,aby se to nepřevrátilo,takže odhadovaný výtlak 4,5 kilo byl rázem 7 kilo-trup se zátěží 3 kila a strojovna 4 kila,takže bylo zle.

Vyrobil jsem oscilační strojek 2x11 mm s rozkročením 22 mm,protože šoupáček byl vyšší a tak se musel dovažovat-tenhle byl docela u dna lodě.

Ale kotel byl malý a lodička na plnou náplň plula jen 12 minut,takže všechno ven a znovu-vyrobil jsem válcový ležatý kotel s vodorovným plamencem dole o objemu asi 0,4 l vody,což už bylo lepší.

Ještě jsem vyhodil nádržku Cheddar na plyn,protože se vkládala do přídě,ale ta se bohužel dopředu a dolů velmi zužovala a bombička Cheddar musela být těsně pod palubou-čili vysoko,takže zase dovážit-vyrobil jsem tedy z měděného plechu tvarovanou nádržku ,která pasovala do přídě a nepřekážela…jenže,vkládala se tam otvorem pod hlavní nástavbou,takže jsem vyrobil šroubení na přepouštění plynu,abych nemusel pokaždé vyndávat strojovnu-osvědčilo se totiž vkládat bombičky do mrazáku před plněním,aby se rychleji naplnily plynem,což bohužel odpadlo-vyřešil jsem to tak,že na bombičku .¨,,chlístnu,, trochu plynu,který se samozřejmě odpaří,čímž odebere trochu tepla samotné bombičce-jediná nevýhoda je,že musíte plnit daleko od ostatních,aby si někdo náhodou nezapálil cigáro.

Teď už to šlo,jenže výtlak lodi se nezmenšil.

Střední nástavba je sice překližka,ale bylo nutno ji přelaminovat opět Epoxy ve fáčovině,plechové větrací otvory,okénka z Ms ,ventilátor,komín-vše je nad horkými plyny a tak to muselo být z kovu,tudíž těžké,kapitánská kajuta má mosazná okénka,je obložená dýhou a má dvojitou stěnu,aby mohl uvnitř být stůl a lavice,nějaké Ms úvazníky,další Ms ventilátor na přídí,Rc vybavení,baterie a už to bylo-loď váží 7 kilo,,jen to fikne,,.

Prostě opět se potvrdilo,,Voráčkovo pravidlo,,o kotli,které teď musím rozšířit i o strojovnu:každá strojovna je vždy do větší lodi,než do jaké byla stavěna.

No,loď je docela rychlá-je štíhlá,a obratná,ale,žádnou ,,díru do světa,, jsme s ní neudělali-oba dva už moc na dálku nevidíme a navíc v Netolicích se zase podělalo cosi-ještě,když jsem si pro loď jel,převrátil jsem se v plné polní i s gumovkami do vody a tak jsem si po pás ve vodě prostě pro loď došel-až doma jsem zjistil,že praskla silikonová hadička výfukové páry,takže místo do ochlazovače proudila pára s vodou do lodě,a pára uvnitř lodě je neštěstí-zhasne hořák nedostatkem kyslíku a je vymalováno.

Zvětšil jsem tedy ochlazovač a dal ho výš,aby kondenzovaná voda vytékala samospádem do záchytné nádobky,která se už ale vešla jen pod kapitánskou nástavbu-jinde prostě v malé lodi místo nebylo.Výfuk do komína jsem prodloužil a rozšířil,takže pokud se tam dostane voda,měla by se odpařit v horké trubičce a vyfouknout vzhůru…

To je bohužel jen teorie-ale,asi dva závody to konečně fungovalo.

Jenže,stalo se zase něco jiného-kondenzovaná voda a pára v zadní části lodi pod strojním servem  učinila své-servo navlhlo a na závodech letos opět malér-najednou se servo přetočilo do krajní polohy a lodička plnou rychlostí vycouvala z kotviště a začala opisovat kruhy pozpátku.

Než jsem přišel na závadu,ztratili jsme závody v Netolicích a bylo to-takže nakonec jsem se zdravě naštval a lodičku přestavěl na F4a-čili elektropohon,a ve třídě,kde se nehodnotí stavba,za kterou mně stejně soudci,,solili,,-mám třeba komín černý místo žlutý nebo mosazné barvy-mosazný by byl moc těžký a žlutá nehořlavá barva se prostě nevyrábí,a navíc jsem natřel loď pod ponorem červeně,protože si mi to tak líbí a to jsou body dolů…

V roce 2011 tedy bude lodička soutěžit ve třídě F4a a uvidíme…není to proto,že chci vyhrávat za každou cenu,to určitě ne,ale chci si zkusit i něco jiného než věčnou starost o to,co se mi zase na tom docela komplikovaném pohonu podělá…