Malá lodička Bivoj

Asi před měsícem jsem začal skládat věci do malého trupu s názvem Bivoj-lodička dlouhá 75 a široká 30 cm.

Myslel jsem si,že se hodí na zamýšlené závody kolem pylonů podle přání našich Slovenských kamarádů-závody ve Stupavě na zámeckém rybníku,chráněném proti větru okolními budovami a stromy.

Náš kamarád Šaňo /Alexandr / Čimo chtěl nějak srovnat nevýhody velkých a malých lodí tím,že by všechny lodě  musely točit kolem pylonů a rychlé velké lodě by tak ztratily náskok otočkou,zatímco malé a obratné by se otočily rychle a pluly dál-to byl záměr.

No,šlo mi to docela rychle-vzal jsem starou strojovnu se strojkem 2x9mm a s kotlíkem stojatým s asi 6ti plamencovými trubičkami o obsahu 280 ccm.Celé to vážilo 3,5 kila a lodička měla ideální výtlak asi do 4 kilogramů-takže teoreticky dobré.

Když jsem zařízení zabudoval,plavalo to moc pěkně a lodička byla živá a obratná.

Jenže-samozřejmě to jenže-kotlík stačil jen na 10 minut  živé plavby,ale naše závody měly trvat 15 minut pro každou lodičku a to byla bída-musel jsem tedy vzít jiný kotlík.Nějakou náhodou jsem kotlík vlastnil,byl z kolesové lodě a měl obsah 350 ccm-takže pokus  na vodě ukázal,že kotlík sice dá dostatek páry,ale,zase jen na 12 minut-já bych skunka sežral.Tento kotlík vážil dvě kila a byl by tedy vhodný,ale,smůla.

Musel jsem vyrobit trochu větší kotel.Svařil /pardon,spájel jsem stříbrem / kotlík,který vypadal,že bude stačit-plocha kotle x výška a bylo to půl litru,jenže jsem do kotlíku zapájel 6 trubiček 10 mm kterými měly procházet spaliny a to byla ta chybička-obsah trubiček prostě snížil obsah kotle a bylo to-po dvou dnech práce jsem měl pěkný a výkonný kotlík o obsahu 350 ccm a váze asi 2,2 kila,který stačil jen na těch 12 minut...bída.

Takže znovu na koleně stočit měděný plech 1,5 mm na duralové kulatině,snýtovat měděnými pokrývačskými hřeníky,spájet stříbrem,vyklepat měděná čela kotle a dovnitř vložit plamencovou trubku 28 mm průměr,ve které bylo 6 příčných trubiček 8mm a kolem do kruhu ještě přidat 10 trubiček 10 mm na zvýšení výkonu kotle-trubičky se nahoře blížily okraji kotle kvůli prodloužení plochy v kotli.

Izolace kotle z nějakého umělého filcu s lepivou stranou a obložené smrkovými lištami 10x2 mm ,mosazné stahovacé proužky a nátěr lihovým mořidlem-moc hezký.

Kotlík měl obsah asi 550 ccm,byl samozřejmě stojatý,kruhový hořáček velký akorát na dno kotle s otvory plamencových trubek a bylo to-no,nebylo.

Když jsem přidělal pod kotlík topeniště,plameny z hořáku vylézaly dvířky ven.Problém byl v tom,že docela veký tepelný výkon hořáku nedokázal odejít komínkem opět průměr 28mm,takže mi nezbylo nic jiného,než rozvrtat hořejší kryt kotle asi 8 dírami 12 mm,aby mohlo teplo projít kotlem a vystoupit do atmosféry bez opalování smrkových lišt coby obložení kotle.Teď se to konečně zdálo být hotové,ale,celá strojovnička díky kotli 3 kg vážila skoro 6 kilo i s vodou-lodička to sice uvezla,ale už byla příliš potopená,ale,pořád ještě docela dobře plula-no,co se dalo dělat,nebylo to jako předtím,ale nic lepšího jsem nedokázal.

Takže jsem vše sestavil,vyrobil kormidelní kolo a za to jsem posadil panenku z prodejny,,vše za dvacet,, z Kladna a mohl jsem konečně na ty naše závody...samozřejmě,chybička se vloudí-auto kamaráda Petra  pojmulo jen něco a tohle bylo navíc-takže jsem s lodičkou,,odjel,,docela dobře závody v Jablonci,ale na ty naše do Stupavy pojede až napřesrok-budu muset vyrobit nějaký podstavec,ketrý bude nad druhou lodí-máme totiž závody lodí do metru,přes metr,kolesáků a jiných,no a tyhle lodě na objíždění branek...někdy se věci prostě nedaří.