Parní rychlostní člun

Na jaře 2009 předvedl kamarád Ivan nejrychlejší loď v těchto končinách-jmenuje se to Sea Gull čili Mořský Racek,má to výkonný kotel a stroj 2x14 se vším,co k dokonalé lodi patří-pumpu na doplňování vody,hlídání hladiny vody v kotli,stahování plamene hořáku při natopení kotle na tlak kolem 4 atm ,ohřívání PB bombičky aby neztrácela tlak a už ani nevím co ještě-tato loď byla tak rychlá,že Ivan musel zvednout boky,aby do ní netekla voda-když zabere šroub při tlaku kolem těch 4 atmosfér,loď se zádí zaboří do vody,vystrčí příď a žene se vodou jako šipka.

Objednal jsem si  stejný trup a začal do něj skládat svoje součástky.

Trup má kloun,jak bylo zvykem u rychlých lodí z doby kolem roku 1890-tak jsem i já kloun ponechal a dokonce jsem ho zvětšil,aby měla loď plavnější tvar.

Moje strojovna běží na tlak max.1,5 atm,takže Ivana nemohu předhonit-nechci totiž překračovat bezpečnou hranici ,za kterou považuji ten tlak kolem těch 1,5 atm-tolik totiž ukazují maximálně moje manometry-je to nějaký psychický blok,ale,klidně oželím prvenství,když mohu být i druhý,pokud mezitím někdo nepostaví něco ještě rychlejšího.

Moje lodička není pomalá-na videu je vidět že si plave docela dobře,navíc,má cosi jako stylizované nástavby,takže mi do lodě,,neprší,, a navíc jí používám na závody,i když jsem tomu letos ,,moc nedal,,-byli jsme a zájezdě a minuli jsme důležité závody takže se už ani nemůžeme prosadit,ale nevadí.

V lodi jsem použil poprvé expansní strojek-má to dost nevýhod,ale prostě jsem to zkusil-kdybych s lodí jezdil jen rychlostní závody,tak bych to risknul a nechal ho tam,ale nakonec jsem stroj vyndal a nahradil ho obyčejným oscilačním tříválcem,který není tak výkonný,ale na normální závody postačí-potřebuju aby loď plula jistě dopředu i dozadu  a manévrovala podle mých představ-pak bude vše v pořádku.

Bohužel jako každá loď měla i tahle pár ,,dětských nemocí,, takže snad druhá sezona ukáže její kvality-ale jak se znám,zkusím zase postavit něco jiného a lepšího-prostě,uvidíme.

Takže,zase tři sady strojoven-první s oscilačním dvouválcem do V,válcovým kotlem s plamencovou trubkou a hořákem 2900 W,druhá s expansním strojem a stejným kotlem-ta byla nejrychlejší,a třetí sada s oscilačním tříválcem a kotlem krabicovým s izolací bez obkladu pro úsporu váhy-loď totiž váží asi 9 kilo a to je na malý trup hodně.Nicméně,je docela rychlá,a možná jí vezmu na půlhodinový závod do Rakouska do Au,kde už 10 let bojujeme s našimi kolegy  na poli parních lodí.